Katedra na medal
kwiecień 2015 r.

Podwójnym złotem i wyróżnieniem zakończyła się wystawa „Archimedes 2015″ , która odbyła się w daniach 2-5 kwietnia 2015 r. w Moskwie.

Jury doceniło złotymi medalami następujące wynalazki:

• Innovative method of acquisition of thermal energy from deposits of hot dry rocks (HDR) – dla zespołu Wojkpowej Akademii Technicznej w składzie Zygmunt Mierczyk, Tadeusz Niezgoda, Grzegorz Sławiński, Piotr Kędzierski, Danuta Miedzińska

Zaproponowane rozwiązanie podczas moskiewskiej wystawy zostało także wyróżnione przez CIIS – Chinese Innovation&Invention Society (Taiwan)

• High Mobility Wheeled Platform - przyznana zespołowi w składzie – dr hab. inż. Wiesław Barnat (WAT) , płk dr hab. inż. Przemysław Simiński (WITPiS Sulejówek) , Grzegorz Szczęśniak (SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.)

Zdobywcom medali serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Z kolei w daniach 15-19 kwietnia 2015 r. w Genewie odbyła się „43. Geneva Inventions″. Ta międzynarodowa wystawa najlepszych światowych wynalazków także dla nas okazał się szczęśliwa.

Warto podkreślić, że jest to największa tego rodzaju wystawa w Europie. Swoje wynalazki prezentowało 752 wystawców z 48 krajów, którzy łącznie zaprezentowali ponad 1000 innowacyjnych rozwiązań. Przez pięć dni, wystawę odwiedziło ponad 60 tys. zwiedzających, wśród których znalazło się również bardzo wielu przedstawicieli biznesu i firm przemysłowych.

Wśród wyróżnionych złotym medalem znalazła „Innowacyjna metoda pozyskiwania energii termalnej z depozytów gorących skał (HDR)” (Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie) przyznana zespołowi w składzie – Zygmunt Mierczyk, Tadeusz Niezgoda, Grzegorz Sławiński, Piotr Kędzierski, Danuta Miedzińska Wśród wyróżnionych brązowym medalem znalazła się „Kołowa Platforma Wysokiej Mobilności „przyznana zespołowi w składzie – dr hab. inż. Wiesław Barnat (WAT) , płk dr hab. inż. Przemysław Simiński (WITPiS Sulejówek) , Grzegorz Szczęśniak (SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.).

Ponadto wyróżnieniem dla prof. Wiesława Barnat za „Mobility evacuation floating platform with the functions of the test bench” zakończyła się International Invention Show&Technomart w Taipei.