Współpraca w zakresie rozwoju i wykorzystania innowacyjnej technologii odmetanowania węgla
17 marca 2015 r.

W dniu 17 marca 2015 r. w Katedrze Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego odbyło się spotkanie, którego celem było nawiązanie współpracy w obszarze praktycznego wykorzystania, opracowanej przez zespół pod kierunkiem prof. T. Niezgody, metody odmetanowania węgla.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Instytutu Mechaniki Górotworu Polskiej Akademii Nauk: prof. dr hab. inż. Mirosław Wierzbicki oraz dr inż. Norbert Skoczylas, Politechniki Śląskiej: dr inż. Marcin Lutyński, dr inż. Marian Gorol, dr inż. Anna Skorek-Osikowska, Blue Gas N'R'G Sp. z o.o. – Pan Jacek Strzelecki Prezes Zarządu, Pan Tomasz Wróblewski, Pan Sławomir Piwowarski oraz Pan Zbigniew Firlit. Katedrę Mechaniki i Informatyki Stosowanej reprezentował Kierownik Katedry - prof. dr hab. inż. Tadeusz Niezgoda, a także dr inż. Danuta Miedzińska, dr inż. Grzegorz Sławiński, por. mgr inż. Piotr Kędzierski i mgr Jolanta Maryewska.

Uczestnicy spotkania potwierdzili zainteresowanie współpracą w zakresie rozwoju i praktycznego wykorzystania technologii odmetanowania węgla przy współudziale również innych jednostek naukowych i przedsiębiorców, a przede wszystkim kopalni - JSW S.A. Dotychczasowe pozytywne wyniki współpracy pomiędzy WAT i JSW S.A. to podstawa do dalszych działań w tym obszarze.

Na zakończenie spotkania goście zwiedzili Laboratorium i zapoznali się z osiągnięciami Katedry.