SIEMENS zainteresowany współpracą z WAT
5 marca 2015 r.

W dniu 5 marca 2015 r. w Katedrze Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego WAT odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Siemens Industry Software Sp. z o.o., wiodącego światowego dostawcy oprogramowania i usług (Product Lifecycle Management - PLM). Firma ta jest jednostką organizacyjną Siemens Automation, którego główna siedziba znajduje się w Plano, w Teksasie. Oferta firmy obejmuje systemy CAD/CAM/CAE/DM/PLM. W spotkaniu firmę Siemens reprezentowali: Pan Mariusz Zabielski - Prezes Zarządu oraz Pan Marek Sobczyński - Enterprise Sale Executive. Naszą Katedrę reprezentował prof. Tadeusz Niezgoda, Grzegorz Sławiński i Jolanta Maryewska.

Celem rozmów było zaproponowanie obszarów współpracy pomiędzy Siemens i WAT, do których zaliczono przede wszystkim: obszar edukacyjny, obszar wspierania projektów naukowo-badawczych, wykorzystanie narzędzi informatycznych wspomagających projektowanie i wirtualizację otrzymanych wyników.

Wdrożenie proponowanego oprogramowania może przynieść obopólne korzyści. Z naszej strony to dodatkowe narzędzia usprawniające projektowanie i wytwarzanie wybranych elementów konstrukcji wykorzystywanych w projektach badawczych, a jednocześnie zapewnienie studentom wiedzy w obsłudze programów wykorzystywanych przez potentata rynkowego w codziennym życiu co naturalnie jest też korzystne dla firmy Siemens, gdyż znacznie skraca czas i koszty szkolenia nowego personelu.

Prezentacja obszarów zainteresowań naszej Katedry, realizowane projekty i ambitne plany na przyszłość jak również funkcjonująca w ramach Wydziału specjalność Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej to z pewnością podatny grunt na implementacje wspomnianych rozwiązań.

Kierownik KMiIS prof. T. Niezgoda zapoznał gości z osiągnięciami Katedry i realizowanymi przez nią projektami oraz zaprosił do zwiedzenia Laboratorium.

Wyrażając zainteresowanie nawiązaniem współpracy, strony zamierzają przystąpić do podpisania Porozumienia o współpracy.