Dzień otwarty specjalności Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej
6 marca 2015 r.

W dniu 6 marca br. odbył się „Dzień otwarty” specjalności Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej, w trakcie którego studenci mogli zapoznać się z jej specyfiką. W trakcie spotkania, Kierownictwo Katedry w osobach prof. dr. hab. inż. Tadeusza Niezgody i dr. inż. Grzegorza Sławińskiego dokonało prezentacji tematyki badawczej oraz osiągnięć KMiIS, jak również zaprezentowane zostały możliwości laboratoriów komputerowego i eksperymentalnego. Dr inż. Piotr Szurgott przedstawił informacje o planach i programach studiów I i II stopnia na specjalności TKIM oraz studiów III stopnia w dyscyplinie mechanika.

Prezentacji działalności Koła Naukowego Mechaniki i Informatyki Stosowanej dokonał dr inż. Kamil Sybilski, pełniący funkcję opiekuna Koła. Każda z osób prezentujących zachęcała, dość licznie przybyłych studentów, do wybrania naszej specjalności ukazując zakres umiejętności zdobywanych w ramach studiów, przedstawiając możliwości przyszłej kariery naukowej i zawodowej.

W dalszej części spotkania specjalność Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej była promowana przez jej absolwentów inż. Aleksandrę Szafrańską, inż. Radosława Ciepielewskiego i mgr. inż. Jakuba Bukałę, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach związanych ze studiami w ramach specjalności, o tym czym sami kierowali się dokonując wyboru i jakie korzyści udało im się osiągnąć.

Ostatnią częścią spotkania były pokazy symulacji numerycznych i aparatury eksperymentalnej. Zebrani studenci z zainteresowaniem przyglądali się możliwościom m.in. kamery termowizyjnej, ręcznych skanerów, jak również obserwowali wyniki symulacji komputerowych prowadzonych w Katedrze.

Liczymy, że informacje, które zostały przekazane studentom, ułatwią im podjęcie decyzji i jednocześnie zachęcą do wyboru naszej specjalności Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej.