Podpisanie Listu Intencyjnego o współpracy pomiędzy AON a WAT
19 luty 2015 r.

W dniu 19 lutego 2015 r. w siedzibie WAT nastąpiło uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego pomiędzy Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej oraz Wydziałem Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej.

List intencyjny podpisali: dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz, prof. WAT oraz płk. prof. dr hab. inż. Jarosław Wołejszo. W uroczystości uczestniczyli również ze strony WZiD AON: płk dr hab. inż. Stanisław Kowalkowski, gen. bryg. dr inż. Bogusław Bębenek oraz ze strony WME WAT dr inż. Grzegorz Sławiński, dr inż. Wiesław Krasoń i mgr Jolanta Maryewska.

Podpisanie Listu intencyjnego jest usankcjonowaniem dotychczasowej współpracy rozwijającej się zgodnie z Porozumieniem o współpracy zawartym pomiędzy WAT i AON w dniu 29 marca 2010 r.

Wyrażona w Liście Intencyjnym wola współpracy pomiędzy wydziałami obejmuje doskonalenie konstrukcji i eksploatacji pojazdów wojskowych i środków przeprawowych, ich ochrony oraz zapewnienia bezpieczeństwa złóg i sprzętu wojskowego.
Współpraca polegać będzie w szczególności na wymianie doświadczeń, konsultacjach oraz podejmowaniu działań w celu przygotowywania projektów, pozyskiwania partnerów do współpracy oraz zapewnienia źródeł finansowania.

W trakcie spotkania strony wskazały na przykłady wzajemnie korzystnej współpracy w ramach dotychczas realizowanych projektów oraz wyraziły zainteresowanie podejmowaniem nowych tematów do współpracy.

Na koniec uroczystości goście zwiedzili Laboratorium Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej WME i zapoznali się z osiągnięciami Katedry i realizowanymi przez nią projektami.