Najwyższe odznaczenie za wynalazczość dla prof. Barnata
14.11.2014 r.

Podczas 62. edycji targów BRUSSELS INNOVA, które odbyły się w 2013 roku najwyższymi odznaczeniami za wieloletnią aktywność w dziedzinie wynalazczości oraz promocji wynalazczości, a także osiągnięcia potwierdzone wysokimi nagrodami i medalami przyznanymi na najważniejszych europejskich salonach wynalazczości przez Komisję Odznaczeń Królestwa Belgii zostali uhonorowani:

• prof. Tadeusz Niezgoda, kierownik Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego WAT – Krzyż Wielki Grand Officer Orderu „Merite de L'Invention” Królestwa Belgii za zasługi w ruchu wynalazczym,
  • dr inż. Grzegorz Sławiński z Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego WAT –Krzyż Kawalerski Orderu Wynalazczości Królestwa Belgii.

W 2014 r. do tego zacnego grona dołączył dr hab. inż. Wieslaw Barnat, prof. WAT otrzymując Krzyż Wielki Grand Officer orderu „Merite de L'Invention” Królestwa Belgii za zasługi w ruchu wynalazczym.

Gratulując tego wysokiego odznaczenia informujmy także, że podczas 66. Międzynarodowych Targów „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty IENA” w Norymberdze, które odbyły się w listopadzie br. „Light Terrain Vehicle LTV” opracowany przez zespół, w skład którego wchodzi prof. Barnat (Zespół: Grzegorz Szcześniak, Wiesław Barnat, Przemysław Simiński) został wyróżniony brązowym medalem.