00-908 Warszawa, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Rekordowa Konferencja, wręczone medale i pozytywne opinie.
Podsumowanie XV konferencji TKI’2018

W dniach 16-19 października 2018 roku odbyła się XV Konferencja Naukowo-Techniczna Techniki Komputerowe w Inżynierii, która miała miejsce w hotelu Mikołajki Resort and Spa w Jorze Wielkiej w przepięknej scenerii mazurskich jezior.

Głównym organizatorem obecnej konferencji była Katedra Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego WAT w Warszawie. W konferencji wzięło udział blisko 160 uczestników z uczelni i ośrodków naukowych z całej Polski, co czyni ją rekordową w swojej historii.

Tegoroczne spotkanie konferencyjne było zorganizowane pod honorowym patronatem Prezydenta ECCOMAS – prof. dr. hab. inż. Michała KLEIBERA oraz Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej – płk. dr. hab. inż. Tadeusza SZCZURKA, prof. WAT.

Jak co roku oczywiście, naszą konferencję patronatem objęły liczne sekcje PAN, stowarzyszenia naukowe oraz wydawnictwa naukowe. W czasie sesji otwierającej Konferencję miała miejsce także trzecia edycja ceremonii wręczenia Medali im. Prof. Jana Szmeltera – wybitnego naukowca, prekursora metody elementów skończonych w Polsce. Medale zostały przyznane w trzech kategoriach.

Medal za całokształt działalności otrzymali:
- prof. dr hab. inż. Wacław BORKOWSKI,
- prof. dr hab. inż. Jacek CHRÓŚCIELEWSKI.

Medal za bezpośrednie osiągnięcie otrzymali:
- dr hab. inż. Ewa MAGNUCKA-BLANDZI, prof. PP,
- dr. hab. inż. Jerzy PAMIN, prof. Pkr.

Medal za dokonania młodego pracownika nauki otrzymali:
- dr inż. Bartosz SOBCZYK,
- dr inż. Łukasz MAZURKIEWICZ.

Podczas sesji konferencyjnych zostało przedstawionych ponad 140 prac naukowych przedstawionych reprezentujących ok. 30 jednostek tj. uczelni, instytutów i przedsiębiorstw.

Organizatorzy serdecznie dziękują wyjątkowo licznemu gronu nowych Uczestników oraz wszystkim stałym Uczestnikom, dzięki którym konferencja wpisała się na stałe w kalendarz spotkań naukowych z zakresu technik komputerowych w inżynierii.

Uczestnictwo oraz ciekawe prace, które uczestnicy przedstawili przyczynią się zarówno do rozwoju technik komputerowych i eksperymentalnych w inżynierii, jak też transferu wiedzy naukowej i technicznej między ośrodkami naukowymi oraz między ośrodkami naukowymi a przedsiębiorstwami.

Referaty rekomendowane przez Komitet Naukowy i wygłoszone na Konferencji będą opublikowane w 2019 roku w Wydawnictwie AiP i indeksowane w Web of Science (15 pkt.).

Serdecznie zapraszamy na kolejną XVI edycję TKI'2020, do której już niedługo zaczniemy przygotowania.

Specjalności Techniki Komputerowe w Inżynierii

KMiIS WME WAT 2019 Copyright © 2008-2019 Anna Szurgott