Targi Euroinvent Rumunia 2018

W dniach 17-19 maja 2018 r. w Iasi (Rumunia) odbyła się X edycja Europejskich Targów Kreatywności i Wynalazczości EUROINVENT, organizowana przez Romanian Inventors Forum (Rumuńskie Forum Wynalazców), Europe Direct Iasi (Centrum Informacyjne Komisji Europejskiej), Uniwersytet Techniczny im. Gheorghe Asachi w Iasi, Uniwersytet Alexandru Ioan Cuza w Iasi, Uniwersytet Medycyny i Farmacji Grigore T. Popa w Iasi oraz The National Institute for Research and Development in Environmental Protection (Narodowy Instytut Badań i Rozwoju w Dziedzinie Ochrony Środowiska).

Na targach zgromadzono blisko 600 innowacyjnych rozwiązań zaprezentowanych przez wystawców z 34 krajów, m.in. z Bułgarii, Kanady, Egiptu, Iranu, Korei, Malezji, Mołdawii, Rosji, Hiszpanii, Tajwanu, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Chorwacji. W tym roku Polska po raz szósty wzięła udział w EUROINVENT. Targi poświęcone były promowaniu nauki i kreatywności poprzez prezentowanie działalności i osiągnięć szkół technicznych, instytucji szkolnictwa wyższego, jednostek badawczych, indywidualnych wynalazców oraz firm. Wydarzenie miało stanowić również okazję do nawiązywania nowych kontaktów i współpracy pomiędzy uczestnikami.

Przedstawiciele naszej Katedry w składzie: dr hab. inż. Wiesław Barnat, prof. WAT, dr inż. Paweł Dybcio, mgr inż. Radosław Ciepielewski, dr inż. Daniel Nycz oraz mgr inż. Malwin Trzaska zostali wyróżnieni Srebrny Medalem za „The application of ergonomics in the special vehicles design and optimatization proces”.

Ponadto dr hab. Wiesław Barnat, prof. WAT został wyróżniony brązowym medalem za „ Shock absorbing hull for tracked military vehicles” wspólnie z Jerzym Dolińskim ( HSW SA) i Lechem Starczewskim ( WITPiS)

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!