00-908 Warszawa, ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2

XXXVI Seminarium Kół Naukowych „Mechaników”

W dniach 24-25 maja 2017 r. odbyło się, zgodnie z wieloletnią tradycją, XXXVI Seminarium Kół Naukowych „Mechaników” funkcjonujących w Wydziale Mechanicznym. Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczył płk dr inż. Adam Bartnicki. W skład komitetu weszli opiekunowie i przedstawiciele zarządów kół naukowych Wydziału Mechanicznego.

Zorganizowane w Bibliotece Głównej WAT Seminarium miało charakter międzynarodowy i było okazją do spotkania studentów z kraju i z zagranicy. Aktywny udział wzięli zaproszeni studenci i doktoranci z 3. zaprzyjaźnionych zagranicznych uczelni.

W czasie sesji panelowej wygłoszono 48 referatów, a Przewodniczący Komisji Konkursowej XXXVI Seminarium Kół Naukowych „Mechaników” w obecności zaproszonych gości, władz akademii, władz i kadry dydaktyczno-naukowej wydziału i uczestników seminarium ogłosił wyniki konkursu na najlepsze prezentowane prace. Komisja przydzieliła kilkanaście nagród, co było możliwe dzięki sponsorom wspierającym naukowy ruch studencki.

Wśród nagrodzonych pracy były także referaty naszych studentów:

W grupie referatów wygłoszonych przez doktorantów przyznano:

nagrodę II stopnia - zespołowi z WME WAT w składzie Michał Kucewicz, Aleksandra Szafrańska, Michał Tomaszewski, Kamil Zając za pracę nt. „Numerical analysis of the flanged joint including various screw pre-tensioning methods”.

Nagrody specjalne przyznano w następujących kategoriach:

- za walory naukowe zaprezentowanej pracy:

• zespołowi z WME WAT w składzie Kamil Zając i Daniel Nycz za pracę nt. „Modelling, simulation and experimental validation of tension-shear test of single-overlap two-screw steel joint”;

• Aleksandrze Szafrańskiej z WME WAT za pracę nt. „Basic research of human body stability trade on posturography platforms”.

Prorektor ds. Studenckich WAT Pani dr hab. inż. Marzena Tykarska, prof. WAT wyróżniła dofinansowaniem z własnego funduszu stypendialnego studentów i doktoranta za działalność w kole naukowym oraz zaangażowanie i pracę na rzecz organizacji XXXVI Seminarium Kół Naukowych zrzeszonych w Wydziale Mechanicznym:
- Klaudię Rębiś - studentkę z Koła Naukowego Mechaniki i Informatyki Stosowanej.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy a po więcej szczegółów zapraszamy na stronę:

Konferencji TKI'2016

KMiIS WME WAT 2016 Copyright © 2008-2016 Anna Szurgott