00-908 Warszawa, ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Dzień otwarty specjalności
8.03.2017 r.

W dniu 8 marca 2017 r. zorganizowany został "Dzień otwarty" specjalności Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej, w trakcie którego studenci Wydziału Mechanicznego mogli zapoznać się z jej specyfiką.

W trakcie spotkania, Kierownictwo Katedry w osobach dr hab. Elżbiety Szymczyk, prof. WAT i dr. inż. Grzegorza Sławińskiego dokonało prezentacji tematyki badawczej oraz osiągnięć KMiIS, jak również przedstawione zostały możliwości laboratoriów komputerowego i eksperymentalnego. Opiekun specjalności – dr inż. Łukasz Mazurkiewicz – zapoznał studentów z planami i programami studiów I i II stopnia na specjalności TKIM oraz zaprezentował tematykę prac dyplomowych zrealizowanych przez naszych absolwentów.

W dalszej części spotkania specjalność Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej była promowana przez jej absolwentów: inż. Michała Kucewicza, inż. Annę Gajdę oraz mgr inż. Aleksandrę Szafrańską, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach związanych ze studiami w ramach specjalności oraz o tym, czym sami kierowali się dokonując wyboru i jakie korzyści udało im się osiągnąć.

Prezentacji działalności Koła Naukowego Mechaniki i Informatyki Stosowanej dokonał jego opiekun – dr inż. Kamil Sybilski.
Każda z osób prezentujących zachęcała, dość licznie przybyłych studentów, do wybrania naszej specjalności ukazując zakres umiejętności zdobywanych w ramach studiów, jak również przedstawiając możliwości przyszłej kariery naukowej i zawodowej.

Ostatnią częścią spotkania były pokazy symulacji numerycznych i aparatury eksperymentalnej. Zebrani studenci z zainteresowaniem przyglądali się możliwościom m.in. kamery termowizyjnej, drukarki 3D, jak również prowadzili burzliwe dyskusje z zebranymi absolwentami, doktorantami oraz pracownikami Katedry.

Liczymy, że informacje, które zostały przekazane studentom, ułatwią im podjęcie decyzji i jednocześnie zachęcą do wyboru naszej specjalności Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej.

Konferencji TKI'2016

KMiIS WME WAT 2016 Copyright © 2008-2016 Anna Szurgott