Dzień specjalności – Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej
2 marca 2016 r.

2 marca 2016 roku w Sali 51/62 pracownicy Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej prezentowali studentom Wydziału Mechanicznego zalety wyboru naszej specjalności „Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej”.

Stosownego wstępu dokonał kierownik Katedry prof. dr hab. inż. Tadeusz Niezgoda przedstawiając skład i historię Katedry oraz jej obecne możliwości pod kątem kształcenia wykwalifikowanych, poszukiwanych na rynku pracy inżynierów. Następnie dr inż. Grzegorz Sławiński zapoznał studentów z tematyką i narzędziami – zarówno w sensie sprzętu do obliczeń numerycznych, jak i bazy do badań eksperymentalnych.

Bardzo ciepło przyjęta była prezentacja dr. inż. Kamila Sybilskiego – opiekuna Koła Naukowego przedstawiająca praktyczne korzyści przystąpienia do naszej specjalizacji w postaci szkoleń, wyjazdów i dostępu do nowoczesnych maszyn oraz oprogramowania komputerowego, a także co było już sygnalizowane wcześniej ze względu na zdobywaną olbrzymią wiedzę merytoryczną i doskonałe przygotowanie praktyczne do pracy we wiodących w regionie firmach, zajmujących się modelowaniem numerycznym zjawisk, procesów, konstrukcji z rożnych obszarów przemysłu.

Nie zabrakło także głosów studentów którzy jeszcze niedawno sami stali przed dylematem wyboru odpowiedniej specjalności. Mgr inż. Radosław Ciepielewski i inż. Aleksandra Szafrańska w „młodzieżowy” i humorystyczny sposób podkreślili wszelkie zalety wyboru specjalności „Techniki Komputerowe w Inżynierii Mechanicznej” przekonując, że to nie tylko godziny spędzone przed komputerem, ale także ciekawe doświadczenia eksperymentalne (także na poligonach) i praktyczne działanie w realizacji projektów badawczych Katedry.

Dodatkowo studenci mogli sprawdzić zalety udostępnionego naręcznego skanera 3D, kamery termowizyjnej oraz przeprowadzić eksperyment z „szybką” kamerą w laboratorium badań materiałów i konstrukcji w budynku 34A pod okiem dr inż. Pawła Bogusza i mgr inż. Michała Stankiewicza.