Medalowy listopad 2015

Miło nam poinformować, że listopad 2015r. przywitał nas „deszczem” medali.
Pomysły realizowane w naszej Katedrze zostały docenione na następujących wystawach:

IENA 2015

W dniach 29 października – 1 listopada 2015 r. w Norymberdze w Niemczech na terenie Norymberskiego Centrum Targowego odbyła się 67. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IENA 2015 Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty.
Organizatorem wystawy była spółka AFAG Messen und Ausstellungen GmbH. Podczas tej jednej z najstarszych, a zarazem najbardziej prestiżowych wystaw wynalazczych na świecie, zaprezentowano w tym roku ponad 750 rozwiązań z 36 państw m.in. Polski, Włoch, Libii, Mołdawii, Turcji, Filipin, Stanów Zjednoczonych, Chin, Malezji, Chorwacji i wielu innych.

Jury wyróżniło Srebrnym Medalem za „Floating platform for the evacuation of people from flooded areas” Prof. Wiesława Barnata i mgr inż. Andrzeja Włodarczyka z WAT.

Ponadto podczas wspomnianych targów „ High Mobility Wheeled Platform (KPWM)” zaproponowane przez Wiesława Barnata, Przemysława Simińskiego i Grzegorza Szcześniaka zostało wyróżnione przez China Association of Inventions (CAI) medalem CAI Award Invention & Innovation.

ARCA 2015

W dniach 15 – 18 października 2015 r. w Zagrzebiu w Chorwacji odbyła się 13. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków ARCA 2015. Organizowana przez Unię Chorwackich Wynalazców wystawa stanowi idealną platformę współpracy naukowej oraz handlu międzynarodowego, a także międzynarodowego transferu technologii. Na wystawie zaprezentowano wynalazki, nowe produkty i technologie z dziedziny mechaniki, techniki, elektrotechniki, informatyki, fizyki, mechatroniki, chemii, biologii, medycyny oraz wielu innych dziedzin przyrodniczych i technicznych.

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków ARCA z roku na rok, cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Na wystawie obecni byli reprezentanci kilkunastu państw. Wśród twórców rozwiązań obecnych na wystawie dominowało środowisko naukowe, instytuty badawcze oraz przemysł i grupy biznesowe.

Jury wyróżniło:

• Złotym Medalem za „High floating platform for the evacuation of people from flooded areas” Prof. Wiesława Barnata, mgr inż. Andrzeja Włodarczyka z WAT
  • Brązowym Medalem za „High mobility wheeled platform for special applications” Prof. Wiesława Barnata, Przemysława Simińskiego i Grzegorza Szcześniaka.

INST 2015 – uzupełnienie wcześniejszej informacji:
Brązowy Medal za „Floating platform for the evacuation of people from flooded areas” dla Prof. Wiesława Barnata, mgr inż. Andrzeja Włodarczyka z WAT
oraz Nagroda Specjalna przyznawana przez Chinese Innovation & Invention Society (TAIWAN)

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.