Medalowy IWIS 2015
12-14.10.2015 r.

W dniach 12-14 października 2015 r. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbyła się 9. edycja Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków „IWIS 2015”. Wydarzenie organizowane jest corocznie przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. W tym roku mieliśmy przyjemność zaprezentować szerokiej publiczności innowacyjne rozwiązania z 25 państw m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Czech, Iranu, Kanady, Malezji, Korei Południowej, Tunezji, Włoch, Rosji, Rumunii, Tajlandii i Tajwanu.

Podobnie jak w ubiegłych edycjach wystawy, tak i na ostatniej doceniono osiągnięcia zespołu Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej:

• Złotym medalem z wyróżnieniem – za „Innovative method aquisition of thermal energy from deposits of Hot Dry Rocks (HDR) ” dla zespołu w składzie: gen dyw. Zygmunt Mierczyk, prof. Tadeusz Niezgoda , dr Grzegorz Sławiński, dr Danuta Miedzińska , por. Piotr Kędzierski,

• Złotym medalem z wyróżnieniem – za „High mobility wheeled platform for special applications” dla zespołu w składzie: prof. Wiesław Barnat (WAT), Grzegorz Szczęśniak (Szczęśniak S.A.) i Przemysław Simiński (WITPiS Sulejówek),

• Brązowym Medalem –za „Floating platform for the evacuation of people from flooded areas ” prof. Wiesław Barnat (WAT).

Podobnym sukcesem zakończyły się również Międzynarodowe Targi Wynalazków i Technologii INST, organizowane od 2004 roku w Taipei, które są wspaniałą platformą dla handlu międzynarodowej własności intelektualnej oraz transferu technologii, a odbyły się w dniach 01-03.10.2015 r.

Zespół Katedry wyróżniony został:

• Złotym medalem– za „High mobility wheeled platform for special applications” dla zespołu w składzie: prof. Wiesław Barnat (WAT), Grzegorz Szczęśniak (Szczęśniak S.A.) i Przemysław Simiński (WITPiS Sulejówek),

• Srebrnym medalem – za „Innovative method aquisition of thermal energy from deposits of Hot Dry Rocks (HDR) ” dla zespołu w składzie: gen dyw. Zygmunt Mierczyk, prof. Tadeusz Niezgoda, dr Grzegorz Sławiński, dr Danuta Miedzińska, por. Piotr Kędzierski.

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

Więcej informacji pod adresem: