Nagroda Defender 2015
1-4.09.2015

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który odbył się od 1 do 4 września w Targach Kielce odnotował kolejny rekord. XXIII edycja, podczas której swoją ofertę na powierzchni ponad 27 000 m2 zaprezentowało 583 wystawców z 30 krajów świata zapisała się mocno w historii kieleckiego ośrodka wystawienniczo-kongresowego. Udział w wydarzeniu wziął Prezydent RP oraz oficjalne delegacje zagraniczne z 58 krajów.

MSPO towarzyszyły XXI Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA. Targi odwiedziło blisko 20 000 zwiedzających.

Na tegorocznych Targach MSPO prestiżowe wyróżnienie DEFENDER otrzymała Huta STALOWA WOLA S.A. za Samobieżną Haubicę 155 mm KRYL wykonaną na podwoziu spółki zależnej HSW – JELCZ Sp. z o.o. Opracowanie powstało w kooperacji z WAT i Wydziałem Mechanicznym.

Miłym dla WAT akcentem było przekazanie nagrody DEFENDER związane z uczestnictwem uczelni we wrześniowym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Przekazania dokonał dyrektor Biura Techniczno-Handlowego Huty Stalowa Wola Edward Hajdukiewicz, a nagrodę przyjął Rektor-Komendant WAT gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk, a następnie podczas inauguracji roku akademickiego na Wydziale Mechanicznym statuetka trafiła również w ręce Dziekana Wydziału Mechanicznego prof. Zdzisława Bogdanowicza i kierownika Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej prof. Tadeusza Niezgody. To właśnie w KMiIS wykonane zostały - pod kierownictwem prof. Wiesława Barnata - prace wnoszące nieoceniony wkład we wspomniany sukces.

Gratulujemy tego wielkiego sukcesu i życzymy dalszych znaczących osiągnięć.